מכתב מקדים לקורות חיים לדוגמא – כך צריך להראות המכתב המקדים שלכם

כשאנחנו מבקשים להתקבל למקום עבודה מסוים, הרי שיש תהליך מסוים שעלינו לבצע, תהליך שעלינו לעבור, על מנת שנוכל להתקבל ולהתחיל לעבוד במקום.

השלב הראשון בתהליך הוא במקרים רבים, שליחת קורות חיים, אנחנו יכולים לעשות את זה באופן עצמאי, בין אם זה דרך אתר אינטרנט, רשת חברתית או בדרכים אחרות, דיגיטליות או ישירות, פנים אל פנים בעצמנו או באמצעות גורם שלישי, וכן אנחנו יכולים לפנות אל חברות השמה שידעו לתווך בינינו לבין מקומות שמחפשים עובדים ולהציע להם את קורות החיים שלנו.

בתוך השלב הזה, יש עוד דבר אחד שאנחנו צריכים לעשות וזה לספק מכתב מקדים לקורות חיים. הרעיון של מכתב מקדים הוא להיות מעט פחות רשמיים ועם זאת לספק מידע ופרטים שונים עלינו, שיכולים להרשים את מי שקורא את המכתב, את מי שמגייס עובדים לעסק, ולהראות לו מדוע אנחנו מתאימים לתפקיד, מדוע אנחנו המועמדים הטובים ביותר מבחינתו.

חשוב להדגיש, בשביל לכבוש כל משרה שאנחנו רוצים להגיע אליה, עלינו לדעת כיצד להציג את עצמנו, כיצד למכור את עצמנו בפני מי שמגייס עובדים לאותה משרה. קורות חיים  וכן מכתב מקדים לקורות חיים, אלה כלים חשובים ומשמעותיים שיכולים לעזור לנו למכור את עצמנו בצורה נכונה. אם אנחנו נדע לכתוב אותם בצורה ברורה, רהוטה, באופן כזה שיספק את כל המידע הרלוונטי אודותינו, אז יהיה לנו הרבה יותר קל להגיע לשלב השני בתהליך וזה שלב הראיון פנים אל פנים.

כיצד כותבים מכתב מקדים

על מנת לכתוב מכתב מקדים לקורות חיים, אנחנו צריכים לעשות את זה בצורה מסודרת:

ראשית, עלינו להבין מה אנחנו רוצים להשיג בעזרת המכתב, איזה מידע חשוב שאנחנו נציג ומה פחות חשוב, איך אנחנו יכולים להציג את עצמנו בצורה מקצועית ונכונה על מנת להרשים את מי שאמור לקרוא את המכתב.

שנית, אנחנו צריכים לדעת לתמצת את הפרטים השונים שאנחנו מציגים, כך שנציין רק דברים רלוונטיים ובצורה נכונה. אין טעם לכתוב פרטים שלא רלוונטיים לתפקיד או לא משמעותיים בכלל לכל מה שקשור לקבלת תפקיד במקום עבודה באופן כללי.

שלישית, אנחנו צריכים להיות ברורים, להיות מובנים, לכן חשוב שנבין את הרעיון, את המסר שאנחנו מבקשים להעביר. אם אנחנו לא נבין אותו, סביר להניח שגם מי שיקרא את המכתב לא יבין.

ארבע, חשוב מאוד שאנחנו נציג תמונה לא רק ברורה אלא גם אמינה. כלומר, שכל נתון ונתון שאנחנו מציגים, נוכל לעמוד מאחוריו, הוא יהיה בר בדיקה ואכן יתגלה כנכון.

חמש, עלינו לכתוב בשפה רשמית, בצורה רהוטה, באופן כזה שלא משתמע לשתי פנים. בסופו של דבר, אנחנו מוכרים את עצמנו דרך המכתב הזה, אנחנו צריכים לעמוד מאחוריו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *