הכוונה מקצועית תעזור לכם לכבוש כל משרה

אם כל השאלות הללו מטרידות אתכם, אנו נדריך אתכם כיצד לקבל את כל ההכוונה הדרושה לכם במאמר אחד. כנסו וקראו.
 
הכוונה מקצועית

אין אדם אשר נולד עם כל הידע והכלים הנדרשים להצלחת השגת כל מטרה בחייו. כאשר מדובר במציאת משרה מוצלחת והתחלת בנייתם של חייו בצורה נבונה, כל אחד מאיתנו זקוק לכלים מסוימים והכוונה מקצועית שתעזור לו למצוא את אותה משרה בה הוא מעוניין ולהצליח להתברג בחברה מסוימת. כיום, ניתן לפנות אל מכונים המומחים בתחום הכוונה מקצועית לתעסוקה או לימודים, חברות השמה וכן אתרי אינטרנט שונים המציעים שלל מאמרים, מדריכים וטיפים שיעניקו לכם את אותה הכוונה לה אתם זקוקים..
 
הכוונה מקצועית- עבודת הכנה מקדימה

אנשים רבים אינם יודעים מהו התחום התעסוקתי בו הם מעוניינים לעסוק. פעמים רבות אלו חיילים אשר רק השתחררו מצה"ל ומנסים להבין מה קורה בשוק העבודה, ופעמים אחרות אלו אנשים שכבר עבדו במקומות עבודה רבים בחייהם, אך הגיעו למסקנה כי התחום בו הם עסקו אינו מתאים להם וכי הם מעוניינים בהסבה תעסוקתית.

ההמלצה היא להיכנס לאתרים של חברות השמה ולבחון את המשרות המוצעות באתר. דבר זה יעניק לכם תמונת מצב אודות שוק העבודה ואילו עבודות נדרשות יותר מאחרות. בנוסף, ישנן חברות השמה רבות (וכן חברות כוח אדם) אשר מפרסמות באתריהם טבלת שכר, לפיה יהיה לכם אומדן באשר לשכר המוצע לכל תפקיד.

שני נתונים אלו יעניקו לכם כיוון באשר לאפשרויות הקיימות בשוק ולבחירת הכיוון התעסוקתי בו אתם מעוניינים. אם החלטתם כי אתם מעוניינים לעסוק בתחום ה- QAבחברת תוכנה, תוכלו לפנות ישירות אל האתר של חברות השמה הייטק ולבדוק מה הן הדרישות מאנשים המעוניינים להגיש מועמדות למשרה זו, וכן האם קיימות משרות לאנשים חסרי ניסיון, או שמא אתם חייבים להירשם ללימודים טרם אתם פונים אל החברה.
 
הכוונה מקצועית- כתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים מחייבת כל אחד אשר מעוניין להגיש מועמדות למשרה. חברת השמה תחזור אליכם בתנאי שהיא קיבלה את קורות החיים שלכם ואלו תאמו לדרישות המשרות הפנויות אצלה. כיום, מושם משקל רב על כתיבת קורות חיים בפורמט מסוים תוך ציון ההשכלה והניסיון במקומות עבודה שונים. כל אחד יכול לכתוב קורות חיים, אך לא כל אחד יודע כיצד לכתוב קורות חיים אשר יהיו אטרקטיביים לחברות ההשמה.

חשוב לזכור כי ישנם מועמדים רבים המתחרים על כל משרה, בייחוד כאשר מדובר בתחום ההיי טק, ולכן הכוונה מקצועית באשר לכתיבת קורות חיים פרקטים, תוך ציון התועלות שלכם יכולה לשפר את הסיכוי שלכם. בנוסף, מומלץ ללמוד כיצד לכתוב מכתב מקדים בגוף ראשון בו אתם מסבירים מדוע אתם סבורים כי אתם מתאימים לאותה משרה. ניתן להתייחס אל כתיבת קורות חיים כפעולת שיווק עצמי הדורשת הדרכה ומיומנות.
 
הכוונה מקצועית- ראיון עבודה
הכוונה מקצועית לראיונות עבודה תגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל לאותה משרה בה אתם מעוניינים. היכולת לדעת מראש מהן השאלות שחברות ההשמה או המעסיקים יכולים לשאול אתכם בראיון ישפיעו על הביטחון העצמי שלכם בעת הראיון ולעזור לכם להציג את עצמכם כאנשים אשר יודעים מה הם רוצים. השאלות בראיונות עבודה נחלקות ל- 3 סוגים:

  • שאלות אישיות- "ספרו על עצמכם", "מהם התכונות החזקות והחלשות שלכם", "היכן אתם רואים את עצמכם בעוד שנתיים". כאן יש להתחיל מתיאור המקצועיות שלכם, הניסיון התעסוקתי שלכם, ההשכלה, תיאור חסרון אשר יכול להוות גם יתרון לחברה (פרפקציוניסט), הקריירה אותה אתם מעוניינים לבנות וההשכלה אותה אתם מעוניינים לרכוש.
  • שאלות מקצועיות- "מה אהבת ומה לא אהבת בעבודה האחרונה שלך", "מדוע עזבת את מקום העבודה אם היה לך כל כך טוב שם?" כאן אסור להתלונן על החברה, אלא לספר על התפקידים וההישגים שלכם בחברה וכן כי עזבתם את המקום כי רציתם להתקדם ולא נפתחו משרות חדשות בתחום שלכם.
  • שאלות על החברה אשר עורכת את הראיון- "מה אתה יודע עלינו?", "מדוע בחרת דווקא אותנו?". קריאת חומר באינטרנט אודות החברה תספק לכם את כל התשובות.

 
מעוניינים להצליח ולהשיג את אותה משרה עליה אתם חולמים? לא יודעים מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת? השאירו את הפרטים שלכם והמומחים שלנו יעזרו לכם. השירות ניתן ללא עלות או כל התחייבות מצידכם.