השמת בכירים במשרות בכירות

מרבית החברות מחפשות מועמדים למשרות בכירות על ידי פנייה לחברות השמת בכירים אשר יאתרו את המועמד, יבצעו את המבחנים הנדרשים ויציגו בפניהם את המועמד המושלם למשרה הבכירה. צעד זה מייעל את התהליך ומקצר בזמנים ותהליכים שונים. מעוניינים להשתלב בתפקיד בכיר בחברות המובילות בישראל? התחילו לקרוא
 
תפקיד חברות השמת בכירים

ישנן חברות השמה אשר מפעילות מחלקות של השמת בכירים וכן חברות השמה אשר מתמחות אך ורק בהשמה של בעלי תפקידים בכירים לתחומים שונים, כמו למשל היי טק, וביוטכנולוגיה.

חברות אלו  מתווכות בין מנהלים בכירים לבין חברות היי טק, חברות ביו טכנולוגיה וחברות נוספות המחפשות מנכ"לים, סמנכ"לים, יועצים בכירים ודירקטוריונים לאיוש משרות בכירות בחברה.

הצבתם של אנשי מפתח בתפקידים בכירים בחברה מצריכה התאמה מדויקת לתפקיד, ניסיון עשיר בתחום, ראיונות והערכה של פסיכולוגים ובעלי מקצוע בכירים בתחום התעסוקה שתפקידם הוא לקבוע באשר להתאמתו של המועמד לתפקיד הנדרש.

כיום, רוב החברות מעדיפות לשכור את שירותיהן של חברות השמה מקצועיות ובעלות וותק בתחום השמות בכירים. צעד זה מבטיח לחברה כי כל פעולות הבדיקה, ההתאמה ובירור דרישות השכר יעשו על ידי חברה מקצועית המעסיקה מערך מיומן של אנשי מקצוע וכלים שונים אשר מבטיחים איוש בהתאמה מקסימאלית ומושלמת של המועמד לתפקיד הבכיר.
 

השמת בכירים

חברות השמה מחפשות מנהיגים

השמת בכירים מצריכה מחברות ההשמה לאתר מועמדים בעלי ניסיון, ידע מקצועי וכישורים של מנהיג. בעלי התפקידים אשר מגישים את מועמדותם למשרה בכירה זו או אחרת יצטרכו להוציא לפועל את האסטרטגיה העסקית של אותו ארגון, לחלוש על צוותי מנהלים, להכתיב מדיניות , לעמוד ביעדים ולהוכיח כי הם מביאים את החברה לאותה צמיחה ויצירת רווחים בהם היא מעוניינת.

פרופיל המועמד חייב להיבחן הן מבחינת התאמתו בהיבט המקצועי והן בהיבט האישיותי. חברות השמה יבינו את הצרכים של המעסיק ויגדירו במדויק את דרישות התפקיד, רק לאחר מכן הם יתחילו בתהליך איתור המועמדים המתאימים, יערכו את המבחנים הדרושים אשר יעניקו להם סקירה על ההיבט הרגשי והמקצועי של המועמד, הגישה שלו לטיפול במשברים, המוטיבציה שלו להצליח, כושר המנהיגות שלו, כיצד הוא מנתח מצבים שונים ופועל על מנת לייעל אותם ועוד.

החברה תלווה את המועמד עד קבלתו לאותה משרה בכירה, במקביל היא תציג לחברה את פרופיל המועמד, תערוך בפניהם השוואה של המועמדים השונים ותמליץ על המועמד האידיאלי בהסתמך על חוות דעתם של אנשי מקצוע שונים.

חברות השמה- התהליך אותו תעברו

כתיבת קורות חיים– רכז ההשמה יקרא את קורות החיים שלכם ויקבל החלטה באם הפרופיל שלכם מתאים לדרישות המשרה והחברה.

מרכז הערכה- תקבלו טלפון מרכז ההשמה ובו תאריך בו תצטרכו להופיע במרכז הערכה. חשוב לקחת בחשבון כי האבחון יכול להיערך בין 8-12 שעות ולכן חשוב להיערך בהתאם. במרכז הערכה תעברו מבחנים וסימולציות שונות שמטרתן לבחון את כושר ההתמודדות שלכם עם מצבים שונים, הכרת צורת החשיבה שלכם וכיצד אתם פועלים. בנוסף, תעברו מבחני אישיות.

מבדקים- אם עברתם את מרכז הערכה תעברו מבחני ידע כללי ומבחני אינטליגנציה.
אם עברתם בהצלחה את כל השלבים תופנו לראיון מקצועי בחברת ההשמה בו תסופק לכם הכוונה מקצועית וכלים לראיון מוצלח אצל המעסיק, ראיונות אלו יהיו השלב הסופי בתהליך ויקבעו האם תתקבלו לתפקיד.

מעוניינים בעזרה בתהליך השמת בכירים בתחומים שונים? יש לכם שאלות נוספות? השאירו את הפרטים שלכם והמומחים שלנו בתחום השמת בכירים יחזרו אליכם ויספקו לכם את כל המידע הנדרש לכם.