חברות כוח אדם – כי אתם הכוח שלהם

 
חברות כוח אדם וחברות השמה- מצא את ההבדלים

חברות השמה מתווכות בין דורשי העבודה לבין המעסיקים. חברות כוח אדם מעסיקה בעצמה את העובדים ואחראית "להשאיל" אותם למעסיקים שונים. חברת כוח האדם היא זו שאחראית על תשלום השכר החודשי, תנאי העובד, קיום זכויותיו, החזר הנסיעות והתנאים הפנסיונים שלו. חברות השמה מרוויחות מהתיווך בין דורש העבודה לבין החברה בה הוא נקלט.

חברות כוח אדם מרוויחות מכל חברה על כל עובד מדי חודש או רבעון על פי התנאים אשר הוסכמו בחוזה שנחתם בינה לבין החברות השונות בישראל. רוב חברות כוח האדם גובות מהחברות את השכר החודשי בתוספת עמלה. חברת השמה מסיימת את תפקידה כאשר העובד נקלט בחברה. חברות כוח אדם אינן מסיימות את תפקידן שכן המטרה שלהם היא להרוויח כמה שיותר ולכן האינטרס הוא שהעובד לא ייקלט בחברה, אלא אם בשלב מסוים "רכישת העובד" תשתלם לחברה מבחינה כספית.

בישראל פועלות משנת 2004 מעל ל- 170 משרדי כ"א, תחום הכוח אדם דינאמי ומספר החברות אשר נפתחות ונסגרות מדי שנה משתנה.
 
חברות כוח אדם- יתרונות למעסיקים

מעסיקים רבים בישראל וברחבי העולם משתמשים בשירותיהן של חברות כוח אדם וזאת משום שהן עונות על מספר צרכים חשובים ומשתלמים ביותר לחברה:

 • התייעלות וחסכון- החברה אינה צריכה לפתוח מחלקת כוח אדם ואינה צריכה לדאוג לכל הקשור אל העסקת עובדים. חברת כוח האדם מספקת הכוונה מקצועית לעובד וגיוס מהיר של עובדים למשרות השונות בחברה.
 • יחסי עובד מעביד- אין. החברה נמנעת מיחסי עובד מעביד לתקופה של מספר חודשים (על פי מה שנקבע בחוק) בחודשים אלו היא יכולה לבדוק האם העובד אכן מתאים לה ולאחר התקופה המוגדרת לומר לחברת כוח אדם כי היא מעוניינת לקלוט אותו בצורה ישירה אל החברה.
 • העסקה גמישה- אפשרות של העסקה גמישה של עובדים לפרויקטים קצרי טווח.
 • שכר- החברה נמנעת מכל הקשור אל תשלום שכר לעובד. היא מעבירה סכום חודשי קבוע עליו הוחלט בחוזה בינה לחברת כוח האדם.
חברת כוח אדם

חברות כוח אדם- יתרונות לדורש העבודה

 • מאגר גדול- חברת כוח אדם מחזיקה במאגר גדול של חברות ומשרות פנויות, דבר אשר מעניק למחפש העבודה סיכוי גדול יותר למצוא עבודה המתאימה לתנאים שלו במהירות וזאת לעומת חיפוש עצמי.
 • התאמה – חברות כוח האדם מציעות מגוון אפשרויות תעסוקה בהיקפי משרה שונים, כמו למשל משרה מלאה, עבודה זמנית, עבודה עונתית, עבודה מהבית. כמו כן, היא מציעה אפשרויות תעסוקה המותאמים לקהלי יעד שונים, כמו למשל משרות לאמהות, משרות לסטודנטים ועוד.

חברות כוח אדם בישראל

שוק חברות כוח האדם בישראל נחלקות על פי 3 קטגוריות: חברות גדולות, בינוניות וקטנות. לחברות הגדולות והבינוניות יש יותר מסניף אחד והן מספקות שירותים בערים שונות ברחבי הארץ. מאפיין נוסף של חברות בסדר גודל בינוני וגדול הוא שיש להן סניפים המתמחים בנישה מסוימת, כמו למשל היי טק, עובדים סיעודיים, שיווק ומכירות ועוד.

 • מנפאוור- חברה בינלאומית אשר פועלת בישראל משנת 1968. חברת כוח האדם המוכרת והפופולארית ביותר בישראל. בעלת 40 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. פועלת במגוון רחב של תחומים כולל השמת בכירים.
 • או. אר. אס- נוסדה ב- 1980. 19 סניפים ברחבי הארץ. אחת החברות המוכרות והמובילות ביותר בישראל בתחום העסקת עובדים, הכוונה מקצועית ותהליכי מיון. כ- 20,000 איש עובדים מדי שנה ב- ORS. תחומי ההתמחות שלה הם: שירות לקוחות, אדמיניסטרציה, סיעוד, מיקור חוץ, דיילות וקידום מכירות, ניהול פרויקטים, בנקאות, תעשייה והשגחה.
 • דנאל- הוקמה בשנת 1974, עוסקת בקליטת עובדים והעסקתם בתחום הסיעוד, משאבי אנוש ואוכלוסיות מיוחדות.
 • תיגבור- חברת כוח אדם ושירותי סיעוד. קיימת מעל לעשרים שנה. בעלת 33 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ.
 • אורטל- חברת כוח אדם אשר הוקמה בשנת 1986. בעלת יותר מ- 25 סניפים בכל רחבי הארץ. מציעה שירותי כוח אדם בתחומים הבאים: תעשייה, לוגיסטיקה, קמעונאות, שירות ומכירות.

 
מעוניינים שנעזור לכם לפנות אל חברת כוח האדם שעוסקת בתחום שלכם וממוקמת באזור המגורים שלכם? יש לכם שאלות בכל הקשור אל שירותי כוח אדם? השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם במהרה.